Stenger losbordingsfelt på grunn av ekstremværet
På grunn av det varslede ekstremværet på Sør- og Østlandet stenger Kystverket alle ordinære bordingsfelt i Skagerrak og Oslofjorden. Alternative bordingsfelt kan brukes, men dette skal gjøres i samråd med losoldermann.

– Dette handler om losens sikkerhet for liv og helse, og at vi ikke skal gå på akkord med den. Været er rett og slett for røft til at vi vil sette los om bord, og for så vidt også å hente losen. I noen områder har vi alternative losbordingsfelt. Eventuell bruk av disse skal kun skje i samråd med lokal losoldermann, forklarer losoldermann Geir Eikeland i Skagerrak losoldermannskap
Stengingen gjelder i første omgang frem til dagslyset kommer lørdag morgen.
Kontaktpersoner:
- Skagerrak losoldermannskap: Losoldermann Geir Eikeland, Tlf.: 41 66 31 7
- Oslofjorden losoldermannskap: Losoldermann Elise Rusten, Tlf.: 91 69 69 97
Siste nytt
-
Flere kartleverandører tilbyr Kystverkets digitale seilingsruter
Navigatører som abonnerer på elektroniske sjøkart fra PRIMAR, får i denne tjenesten nå også tilgang til Kystverkets digitale referanseruter for navigasjon.
-
Millionavtale med Partnerplast
Kystverket har inngått avtale med Partnerplast om å få levert sjømerker av typen Dirigens.
-
Nå begynner arbeidet med Stad skipstunnel
Kystverket har nå mottatt oppdragsbrevet fra Samferdselsdepartementet, som i realiteten gir grønt lys til oppstart av forarbeidet for bygging av Stad skipstunnel.
-
Tryggere skipsfart i nordområdene
Tilbyr sjøfarende en rekke tjenester som er viktig for sikkerhet, fremkommelighet og miljø i Arktis.
-
Høring: Forskrift om Krigsnavigasjonstjenesten
Kystverket har på vegne av Samferdselsdepartementet sendt på høring utkast til forskrift om Kystverkets støtte til Forsvaret ved kriser og i krig (Krigsnavigasjonstjenesten ). Fristen for høringssvar er 14. mai
- Gå til nyhetsarkiv