Hopp direkte til innhold

Nytt om navn

Avdelingen for maritim sikring styrker laget med flere nye seniorrådgivere.

Karoline Hauge Støle tiltrådte 4. august og har kontorsted i Haugesund. Hennes hovedoppgaver blir ISPS, havnesikring og oppfølging av den nye digitalsikkerhetsforskriften. Karoline kommer fra Helsedirektoratet, der hun arbeidet med beredskap, sikkerhetsloven, forsyningssikkerhet og øvelser. Hun har også erfaring fra Meteorologisk institutt og privat sikkerhet, og har en mastergrad i samfunnssikkerhet fra Universitetet i Stavanger. 

Philip Salzer begynner 22. september i Arendal, med tilsvarende oppgaver som Karoline. Han kommer fra Kriminalomsorgen, hvor han har erfaring som fungerende operativ leder med ansvar for beredskapsplanlegging, samhandling mellom etater og øvelser. Philip har også bakgrunn fra DSS og sikkerhetsbransjen, og en mastergrad i risikostyring og sikkerhetsledelse fra Universitetet i Stavanger. 

Elias Lien er ansatt i en ny stilling som seniorrådgiver i Arendal. Elias jobber allerede i avdelingen for maritim sikring, og vil fra nå av få særskilt ansvar for verdikartlegging av havner etter sikkerhetsloven, og analysearbeid. 

Yngve Årøy tiltrer 3. november og skal jobbe fra kontoret i Arendal med ansvar for oppfølging av havneberedskapsforskriften. Han kommer fra stillingen som fylkesberedskapssjef hos Statsforvalteren i Agder, der han har hatt en sentral rolle i regional samfunnssikkerhet og beredskap. Yngve har lang erfaring fra både Forsvaret og Statsforvalteren, med solid kompetanse innen krisehåndtering, øvelser og sivil-militært samarbeid. 

Erik Hetland starter i avdelingen for maritim sikring fra 1. januar. Erik kommer fra stillingen som seniorskattejurist i Skatteetaten i Stavanger. Han har også bakgrunn som advokat i Advokatfirma Øglænd & Co. AS, med særlig erfaring innen arbeidsrett, kontraktsrett, personvern og fast eiendom. Med sin brede juridiske bakgrunn og erfaring fra både offentlig og privat sektor ser vi frem til å få Erik med på laget – og til at han vil bidra til å styrke avdelingens arbeid med maritim sikring.

Andreas Breivik er innvilget permisjon fra 15. september for å tiltre stilling som inspektør i ESA. Stillingen er et åremål på tre år med mulighet for forlengelse. Vi ønsker Andreas lykke til! 

Med disse endringene styrker avdelingen sin kapasitet og kompetanse ytterligere innen ISPS, havnesikring, digital sikkerhet, analyse og beredskap. 

Til toppen