Frist for å levere første tilbud i anbudskonkurransen for Stad skipstunnel utløp 10. juni. Ved utløpt frist, har alle de tre tilbyderne som har vært med etter prekvalifiseringen levert inn tilbud. Dette er Arbeidsfellesskapet Skanska Norge AS og Vassbakk & Stol AS (Norge), AF Gruppen Norge AS (Norge) og Eiffage Génie Civil (Frankrike).
– Av konkurransemessige hensyn kan vi ikke gå ut med detaljer om pris eller annen sensitiv informasjon. Innkomne tilbud vil nå bli vurdert i henhold til de regler, krav og kriterier som gjelder for anbudskonkurransen. Vi må komme tilbake til den videre håndteringen av anbudskonkurransen når denne vurderingen foreligger, sier kystdirektør Einar Vik Arset.
Har mottatt tre tilbud på skipstunnelen

Foto: Kystverket/Snøhetta/Plomp
Anskaffelsesprosessen for byggingen av Stad skipstunnel er kommet et steg videre, med mottak av første tilbud fra entreprenørene.