Tidligere har ismeldingstjenesten vært en prosess med mye manuelt arbeid. Den nye løsningen vil gi raskere oppdatering av situasjonsbildet, også utenfor normal arbeidstid.
Du finner selvbetjeningsløsningen her
Selvbetjeningsløsningen kan brukes av havner, loser, VTS og andre som observerer at det er behov for isbryting. Det kan ta tid å få isbryter, da Kystverket ikke har faste kontrakter for alle landets områder, derfor oppfordrer vi alle parter om å melde inn issituasjonen jevnlig når forholdene tilsier dette.
Den nye selvbetjeningsløsningen fungerer ved at man verifiserer en seg via epost, og får en verifiseringskode. Så kan en logge inn og legge inn Ismelding for ønsket område. Ismeldingene er tilgjengelige på samme sted som tidligere, du kan også finne en oversikt her>>
Skulle du melde inn feil, er det bare å legge inn ny melding som overskriver den gamle. En mer detaljert bruksanvisning finner du her>>
Kystverket følger med på det som blir meldt inn, og retter eventuelle feil vi oppdager.